zero waste
kosmetyki ręcznie robione
naturalne kosmetyki
Lawendowo Budków naturalne kosmetyki

NATURALNA PIELĘGNACJA SKÓRY - PEELING I SCRUB

Skóra, zwłaszcza twarzy, jest stale narażona na warunki atmosferyczne, które negatywnie na nią wpływają. Słońce, wiatr, mróz, suche powietrze itp. czynniki powodują uszkodzenia lub przebarwienia na skórze. Skóra broni się, wytwarzając grubszą warstwę naskórka, który nie tylko uniemożliwia wnikanie substancji odżywczych zawartych w stosowanych kremach i balsamach, ale również powoduje, że jest szara i pozbawiona blasku. Dzięki prostemu zabiegowi kosmetykiem peelingującym można doskonale poprawić mikro ukrwienie skóry. W taki sposób pobudza się ją do regeneracji i umożliwia przenikanie w głębsze warstwy skóry dobroczynnych olejków zawartych w kosmetykach.

 

Peeling a scrub

Oba zabiegi cechuje ścieranie naskórka. Peeling, co do zasady, jest zabiegiem delikatniejszym i mniej drażniącym skórę, scrub bardziej odważnie ją „skrobie”– ściera naskórek i stymuluje naturalne procesy naprawcze naskórka. Preparaty peelingujące zawierają drobinki ścierne zawieszone w odżywczych olejkach. Podczas zabiegu (czy to peelingu, czy scrubu) dochodzi do delikatnego (mniej lub bardziej) masażu skóry połączonego z usunięciem powierzchni naskórka. Odsłonięcie głębszej warstwy przygotowuje skórę do lepszego wchłaniania substancji odżywczych zawartych w naturalnym kosmetyku. Stosowanie naturalnych kosmetyków peelingujących to najlepsza metoda dla zachowania jędrnej i wygładzonej oraz jednocześnie nawilżonej i odżywionej skóry. Najkorzystniejsze efekty przynosi regularne stosowanie peelingujących kosmetyków naturalnych. Nie tylko wygładzają skórę, rozjaśniają przebarwienia, ale pomagają w usuwaniu niedoskonałości skóry (np. zaskórniki, trądzik) a w zależności od użytych naturalnych olejków i glinek odżywiają ją i odświeżają.

 

Peeling jak używać

Peeling, co do zasady, jest delikatniejszym kosmetykiem niż scrub. Peeling można stosować kilka razy w tygodniu. Właścicielki cery bardzo wrażliwej powinny stosować peelingi enzymatyczne, które dzięki chemicznemu składowi złuszczają martwy naskórek, nie powodując jej podrażnień. Jest to jednak zabieg, który nie wpływa na lepsze ukrwienie czy dotlenienie naskórka, a jedynie ma na celu odświeżyć koloryt poprzez rozjaśnianie przebarwień. Moim zdaniem najlepsze efekty dla skóry daje użycie peelingów opartych na naturalnych substancjach ścierających mechanicznie naskórek i zawierających jednocześnie naturalne substancje odżywcze. Sposób przygotowania najprostszego domowego peelingu podaję poniżej. Peeling stosujemy na uprzednio oczyszczoną skórę, nanosząc na nią odpowiednią ilość kosmetyku. Zabieg oczyszczania skóry peelingiem polega na delikatnym masażu skóry twarzy (masaż wykonujemy ruchami kolistymi, koniecznie trzeba omijać okolice oczu i ust) i pozostawieniu go na chwilę (2-3 minuty) na skórze.

 

Scrub jak używać

Scrub, co do zasady, jest kosmetykiem o silniejszych właściwościach złuszczających i mocniej ścierający naskórek. Scrub należy stosować z większym umiarem ze względu na głębsze oczyszczenie zewnętrznej warstwy skóry. Zbyt silne i zbyt częste stosowanie scrubów może osłabić barierę ochronną skóry i przyczynić się powstania podrażnień, zwłaszcza u osób o skórze wrażliwej. Scrub jednak jest niezastąpionym zabiegiem usuwania zrogowaciałego naskórka np. na łokciach, kolanach, ramionach czy stopach. Dzięki silniejszym właściwościom ścierającym głębiej oczyszcza i masuje skórę, przygotowując ją do przyjęcia odżywczych substancji z kosmetyków. Skóra poddana działaniu scrubu jest również lepiej ukrwiona i przygotowana na kolejne zabiegi pielęgnacyjne (np. aplikacja kremu odżywczego). Scruby zawierają poza składnikami ścieralnymi substancje odżywcze i nawilżające, które jednocześnie z zabiegiem usuwającym stary naskórek odżywiają nowe, odkryte warstwy skóry. Scrub stosujemy na uprzednio oczyszczoną skórę, nanosząc na nią odpowiednią ilość kosmetyku. Zabieg złuszczania skóry scrubem polega na masażu skóry (masaż wykonujemy ruchami kolistymi, scrubu nie stosujemy w okolicach oczu i ust) ok. 3-5 minut, po czym spłukujemy z powierzchni ciała kosmetyk. Bezpośrednio po zabiegu złuszczającym skórę za pomocą scrubu zalecam powstrzymanie się z ekspozycją skóry na silne działanie promieni słonecznych. Korzystnie jest wykonywać zabieg złuszczający naskórek wieczorem, a na noc polecam nałożyć na skórę krem odżywczy dostępny TUTAJ, który w czasie snu idealnie się wchłonie i odżywi skórę.

LAWENDOWY PEELING Z SOLĄ HIMALAJSKĄ

Lawendowy peeling z solą himalajską zawiera różową sól himalajską, oliwę z oliwek, mieloną suszoną lawendę, krzemionkę, zieloną glinkę, olejek macadamia, olejek lawendowy, witaminę E, olejek z drzewa herbacianego.

Moje odczucia po użyciu lawendowego peelingu z solą himalajską: skóra jest oczyszczona, lepiej ukrwiona i orzeźwiona.

 

Jak działa peeling na bazie soli himalajskiej

Peeling na bazie soli himalajskiej drobnoziarnistej jest przeznaczony do pielęgnacji całego ciała, w szczególności skóry trądzikowej. Peeling dobroczynnie wpływa na skórę głównie poprzez usunięcie zanieczyszczonych, obumarłych komórek naskórka oraz wykazuje właściwości antyseptyczne. Odblokowuje także gruczoły łojowe, oczyszcza skórę i usuwa zaskórniki. Pośrednim efektem działania peelingu jest lepsza regeneracja naskórka oraz pozbycie się drobnoustrojów z jej powierzchni (dzięki soli i olejkowi z drzewa herbacianego).

Lawendowy peeling z solą himalajską nakłada się na skórę. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Łyżeczką dołączoną do opakowania należy zamieszać masę przed każdorazowym użyciem. Jedna łyżeczka peelingu wystarczy na jedną aplikację na skórę twarzy. Po nałożeniu kosmetyku na skórę należy delikatnie masować ją okrężnymi ruchami, tak aby nadmiernie jej nie rozciągnąć. Kosmetyku nie należy stosować na świeże ranki i zranienia, gdyż z powodu soli himalajskiej te miejsca będą bardzo piekły. Masaż taki powinien trwać kilka minut. Następnie peeling należy zmyć dokładnie wodą. Na skórze pozostanie delikaty orzeźwiający film dający odczucie lekkości. Ze względu na rozpuszczalność soli himalajskiej w wodzie kosmetyk łatwo usunąć pod prysznicem. Zabieg lawendowym peelingiem z solą himalajską, w połączeniu z zawartymi w nim olejami roślinnymi i innymi substancjami aktywnymi nie tylko efektywnie złuszcza naskórek, ale także go odżywia. Zastosowane w kosmetyku składniki naturalne bardzo dobrze się wchłaniają i łagodnie orzeźwiają skórę. Zalecam stosowanie lawendowego peelingu z solą himalajską nie częściej niż raz w tygodniu.

Kosmetyk jest zapakowany w szklany słoiczek 120 ml z dołączoną drewnianą łyżeczką, która zapewnia higieniczne korzystanie z niego. Należy jedynie pamiętać, żeby nie trzymać słoiczka na słońcu, bo oliwa może zjełczeć.

Cena 1 szt. peelingu: 35 zł + koszt dostawy


Przepis na peeling - oczyszczająca maseczka z poziomek

- 1 łyżka świeżych poziomek
- 1 łyżeczka słodkiego twarożku lub śmietanki
Poziomki dokładnie rozgnieść widelcem w porcelanowej lub szklanej miseczce, dodać twarożek lub śmietankę, wszystkie składniki wymieszać na jednolitą pastę. Nałożyć na skórę twarzy i masować okrężnymi ruchami skórę, omijając okolice oczu i ust, przez ok. 2-3 minut. Maseczkę pozostawić na ok.15 min na twarzy, następnie usunąć ze skóry bawełnianym wacikiem lub chusteczką higieniczną.

Drobne pesteczki poziomki delikatnie masują i peelingują skórę, poprawiają jej ukrwienie, a śmietanka odżywia skórę, pozostawiając ją oczyszczoną i odżywioną.

Wszystkie surowce pozostałe po użyciu maseczki doskonale nadają się na kompostowanie – zero waste.

LAWENDOWY CUKROWY SCRUB

Lawendowy cukrowy scrub zawiera cukier trzcinowy, oliwę z oliwek, mieloną suszoną lawendę, krzemionkę, różową glinkę egipską, olejek ze słodkich migdałów, olejek z pestek z dzikiej róży, olejek jojoba, olejek lawendowy, witaminę E.

Skóra po takim zabiegu jest niewiarygodnie przyjemna w dotyku.


Jak działa scrub na bazie cukru trzcinowego?

Scrub na bazie cukru trzcinowego jest przeznaczony do pielęgnacji całego ciała. Cukrowy scrub działa głównie poprzez usuniecie zanieczyszczonych, obumarłych komórek naskórka. Odblokowuje także gruczoły łojowe, oczyszcza skórę i usuwa zaskórniki. Pośrednim efektem działania scrubu jest szybsza regeneracja skóry, zwiększenie przepływu krwi, co pozytywnie wpływa na jej koloryt. Cukrowy scrub bardzo łatwo nakłada się na ciało. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Łyżeczką dołączoną do opakowania należy zamieszać masę przed każdorazowym użyciem. Jedna łyżeczka scrubu wystarczy na jedną aplikację na skórę twarzy. Po nałożeniu kosmetyku na skórę należy delikatnie masować ją okrężnymi ruchami, tak aby nadmiernie jej nie rozciągnąć. Masaż taki powinien trwać kilka minut. Następnie scrub należy zmyć dokładnie wodą. Skóra pozostaje odpowiednio natłuszczona oliwką. Ze względu na rozpuszczalność cukru w wodzie łatwo go usunąć ze skóry pod prysznicem. Zabieg lawendowym cukrowym scrubem, w połączeniu z zawartymi w nim olejami roślinnymi i innymi substancjami aktywnymi nie tylko efektywnie złuszcza naskórek, ale także go lekko natłuszcza. Zastosowane w kosmetyku składniki naturalne bardzo dobrze się wchłaniają i łagodnie odżywiają skórę. Zalecam stosowanie scrubu średnio raz w tygodniu.

Kosmetyk jest zapakowany w szklany słoiczek 120 ml z dołączoną drewnianą łyżeczką, która zapewnia higieniczne korzystanie z niego. Należy jedynie pamiętać, żeby nie trzymać słoiczka na słońcu, bo oliwa może zjełczeć.

Cena 1 szt. scrubu: 35 zł + koszt dostawy


Przepis na domowy peeling kawowy przeciw cellulitowi i rozstępom

- 2 łyżeczki zmielonej kawy (nieparzonej)
- 2 łyżeczki oleju z pestek winogron
- sok z połowy cytryny
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać na jednolitą papkę, którą należy nałożyć na skórę podczas kąpieli. Okrężnymi ruchami masować ciało, zwłaszcza w miejscach dotkniętych cellulitem, przez ok.3-5 minut, następnie spłukać. Kofeina zawarta w kawie przyśpiesza przemianę tłuszczu w warstwie podskórnej, sok z cytryny rozjaśnia blizny po rozstępach, zaś olej z pestek winogron pozostawia na skórze lekki ochronny film.

Wszystkie surowce pozostałe po użyciu maseczki doskonale nadają się na kompostowanie – zero waste.

Media Społecznościowe

zero waste
naturalne kosmetyki
zero waste