zero waste
kosmetyki ręcznie robione
naturalne kosmetyki
Lawendowo Budków naturalne kosmetyki

CERAMICZNA MYDELNICZKA NA MYDŁO W KOSTCE

CERAMICZNA MYDELNICZKA RĘCZNIE ROBIONA 

 

Mydelniczka na mydło w kostce

Mydelniczka na mydło w kostce jest niezbędnym wyposażeniem łazienki, w której używane jest mydło w kostce. Żyjąc zgodne z naturą, wyznając zasadę zero chemii, zero waste, korzystamy z naturalnych kosmetyków i chcemy tworzyć wyjątkową atmosferę w łazience, to tym bardziej każdy element łazienki, w tym mydelniczka, powinien być wyjątkowy. I takim wyjątkowym detalem jest zaprojektowana przez LAWENDOWO Budków mydelniczka ceramiczna z unikatowym wzorem. Jest niepowtarzalnym, ręcznie wykonanym przez mistrza średniowiecznego garncarstwa arcydziełem, będącym doskonałą dekoracją każdej łazienki. Trwałość materiału, z jakiego jest wykonana (ceramika) powoduje, iż mydelniczka na mydło w kostce, będzie służyć przez długi czas ciesząc oczy swoim unikalnym wyglądem. Dzięki mydelniczce mydło nie ześlizguje się z umywalki i nie brudzi jej. Ponieważ każda mydelniczka jest ręcznie robiona, jej kształt, rozmiar, waga i kolor może nieznacznie się różnić.

 

Ceramiczna mydelniczka– proces produkcji 

Każda mydelniczka wykonana jest ręcznie. Po pierwszym lekkim przesuszeniu, które trwa ok. 1 tygodnia, w lekko wilgotnej glinie takiej… „zdębiałej glinie”, odciskany jest ornament. Mydelniczka jest następnie wypiekana w piecu w temperaturze 950 stopni Celsjusza a później powlekana szkliwem (specjalne szkliwo przebadane pod kątem kontaktu z produktami spożywczymi, a więc doskonałe do kontaktu z naturalnym mydłem w kostce). Kolejnym etapem wytworzenia tego arcydzieła jest ponowne wypalenie ceramicznej mydelniczki w piecu w temperaturze 1150 stopni Celsjusza!

Ornament naniesiony na mydelniczkę nadaje jej wyjątkowego charakteru oraz odprowadza, poprzez powstałe wyżłobienia dekoru, wodę po użyciu mydła. Dzięki temu naturalne mydło w kostce nie leży w wodzie a dodatkowe otwory w dnie mydelniczki pozwalają na doskonałe osuszenie mydła przedłużając jego żywotność. W spodniej części trzy ceramiczne nóżki lekko unoszą mydelniczkę nad podłożem umożliwiając swobodną cyrkulację powietrza wokół przechowywanego na niej mydła w kostce oraz odprowadzenie nadmiaru wody. Mydelniczka jest szkliwiona od góry i po bokach a jej rogi są lekko wygięte do góry, co ułatwia ociekanie wody otworami umiejscowionymi w jej środkowej części.

Mydelniczka ceramiczna zielona

Wymiary: ok. 14x11 cm

Cena: 40 zł + koszt dostawy

Mydelniczka ceramiczna fioletowa

Wymiary: ok. 14x11 cm

Cena: 40 zł + koszt dostawy

Media Społecznościowe

zero waste
naturalne kosmetyki
zero waste