zero waste
kosmetyki ręcznie robione
naturalne kosmetyki
Lawendowo Budków naturalne kosmetyki

NATURALNE MASŁO DO CIAŁA I NATURALNE MASŁO DO RĄK

NATURALNE MASŁO DO CIAŁA

 

Naturalne masło do ciała – historia

Jak powstało naturalne masło do ciała? Już w czasach średniowiecznych ludzie starali się dbać o wygląd ciała stosując różne substancje, które miały zadanie odżywiać, leczyć i upiększać skórę. Oczywiście podstawowym zabiegiem kosmetycznym od zawsze była i jest kąpiel. Namaszczanie ciała olejkami wiązało się z rytuałem nie tylko pielęgnacyjnym i upiększającym ale również balsamującym ciało po śmierci (w starożytnym Egipcie). W starożytnej Grecji nacierano ciało oliwą z oliwek, która chroniła skórę przed wysuszeniem przez słońce czy wiatr, ale również dodawała blasku skórze i pomagała łagodzić podrażnienia. Skóra nacierana olejkami pachnącymi (olejek z róży, pachnących ziół) odzyskiwała jędrność i zdrowy wygląd oraz przyjemny zapach. Średniowiecze to okres, gdy kremy i maści były stosowane głównie jako lekarstwa leczące różne schorzenia skórne. Na odmrożenia stosowano smalec gęsi, na bóle reumatyczne – smalec z niedźwiedzia, trudno gojące się rany smarowano miodem zmieszanym ze smalcem. Historia kosmetologii to często stosowanie niezwykłych kosmetyków - takich jak na przykład krem ze sproszkowanych odchodów krokodyli, krem z odchodów słowików, zmielonego alabastru (pierwszy peeling), sadzy czy smoły lub wręcz szkodliwych dla zdrowia substancji (tlenek ołowiu, arszenik używany jako puder) lub najbardziej naturalnych – puder z ryżowej mąki - dla pokreślenia jasnej cery, czy sok z buraka dla nadania różowych policzków.

 

Naturalne masło do ciała

Masła do ciała są niezastąpionym produktem do pielęgnacji skóry. Istotne jest, aby stosować te masła, które w swoim składzie mają naturalne składniki odżywcze. Masła roślinne mają stałą konsystencję i przypominają tradycyjne masło. Zawierają naturalne surowce pochodzenia roślinnego, które pod wpływem ciepła skóry upłynniają się. Najcenniejsze dla skóry są masła nierafinowane, intensywnie pachnące, ale mniej odporne na wysokie temperatury i mniej trwałe niż masła rafinowane. Rafinacja maseł roślinnych polega na poddaniu ich procesowi oczyszczania poprzez filtrację ziemią okrzemkową lub destylacją pod ciśnieniem, proces ten pozbawia masła i oleje wielu cennych właściwości.

 

Naturalne masło do ciała – właściwości

Masła do ciała są kosmetykami o skoncentrowanych i gęstszych składnikach, co wpływa na wydajność kosmetyku. Stosując masło do ciała aplikujemy naturalne substancje pochodzące z olejów i maseł roślinnych. Dzięki takiej formule kosmetyk idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry suchej, która wymaga intensywnej regeneracji. Naturalne masła tj. masło shea (karite) czy masło kakaowe lub masło kokosowe – utrzymują na skórze swoje dobroczynne cechy nawet przez kilkanaście godzin od zaaplikowania. Masła do ciała nie zawierają w swoim składzie wody, a jedynie naturalne roślinne oleje.

 

Naturalne masło do ciała – działanie odżywcze

Naturalne masło do ciała jest idealnym kosmetykiem dla osób oczekujących natychmiastowej i intensywnej regeneracji. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy skóra jest szczególnie wystawiona na podrażnienia. Najkorzystniej jest stosować masło na noc po zakończeniu wieczornych zabiegów kąpielowych. Skóra po kąpieli jest najlepiej przygotowana na wchłanianie substancji odżywczych zawartych w naturalnych masłach kosmetycznych.

Naturalne masło do rąk

Polecam stosowanie tego masła do skóry zniszczonej i suchej. Kompozycja maseł i olejków roślinnych wpływa na odżywienie i nawilżenie skóry. Naturalne masło do rąk pomaga zregenerować podrażnienia skóry oraz drobne skaleczenia i otarcia. Wspaniale regeneruje skórę dłoni mających kontakt z kwasami owocowymi i warzywnymi. Naprawia szorstkość skóry i zaczerwienienia. Pobudza skórę do tworzenia nowej warstwy odżywionego naskórka. Roślinna gliceryna i wosk pszczeli silnie nawilżają zniszczoną skórę rąk a olejki roślinne wzmacniają to działanie.

Jednym z istotnych składników tego masła do rąk jest zawartość naturalnego, nieczyszczonego z propolisu, wosku pszczelego. Głównych zadaniem naturalnego wosku pszczelego jest nawilżenie przesuszonej skóry. Wosk pszczeli daje efekt natłuszczenia i zapobiega utracie wody z naskórka. Dzięki niemu skóra staje się elastyczna i jędrna. Propolis zawarty w „nieczyszczonym” wosku ma właściwości bakterio i wirusobójcze oraz pomaga w gojeniu podrażnień i skaleczeń skóry.

Zawiera:

Oliwę z oliwek – intensywnie nawilża i regeneruje skórę

Olej kokosowy – odżywia skórę i pozostawia na skórze naturalny filtr (F5)

Olejek ze słodkich migdałów – przeciwdziała starzeniu się skóry

Olej awokado – zapobiega wysuszeniu skóry, nawilża i uelastycznia skórę

Masło shea (karite) – odżywia i regeneruje skórę oraz poprawia jej nawilżenie

Masło kakaowe – natłuszcza i nawilża skórę

Olej lniany – leczy skaleczenia skóry i otarcia, pobudza regenerację skóry

Masło mango – jest naturalnym filtrem przeciw słonecznym, chroni skórę przed przesuszeniem, łagodzi egzemy i przywraca elastyczność skóry

Masło manoi – wygładza skórę, intensywnie wnika w głąb skóry i ją nawilża

Wosk pszczeli – pomaga zatrzymać wilgoć skóry, ma właściwości tonizujące i regenerujące uszkodzenia skóry

Olejek macadamia – odżywia skórę zniszczoną i suchą, rozjaśnia przebarwienia i ujędrnia skórę

Gliceryna roślinna – intensywnie nawilża skórę

Olejek lawendowy – ma właściwości bakteriobójcze i uspakajające

 

Kosmetyk jest zapakowany w szklany ciemny słoiczek o poj. 15 ml lub reko dzbanuszek o poj. 50 ml. Należy pamiętać, żeby nie trzymać słoiczka/reko dzbanuszka na słońcu, bo masło może zjełczeć.

Cena 1 szt. masła do rąk w szklanym słoiczku: 30 zł + koszt dostawy

Cena 1 szt. masła do rąk w reko dzbanuszku: 55 zł + koszt dostawy

 

Przepis na olejek magnezowy

- 1 łyżka soli EPSOM

- 3 łyżki wody mineralnej (bez gazu)

Sól wymieszać dokładnie z wodą tak, aby całkowicie się rozpuściła (w razie potrzeby dodać wodę). Przelać do buteleczki z atomizerem. Aplikować na miejsca szczególnie silnie pocące się. Olejek magnezowy ogranicza pocenie się, niweluje przykry zapach i doskonale się wchłania przez skórę łagodząc napięcie mięśni i ich ból spowodowany skurczami.

Naturalne masło do ciała

Polecam stosowanie tego masła do skóry zniszczonej i suchej. Kompozycja maseł i olejków roślinnych wpływa na odżywienie i nawilżenie skóry. Masło shea (karite) i oliwa z oliwek: pomaga zregenerować podrażnienia skóry, wspaniale regeneruje skórę i chroni ją przed warunkami atmosferycznymi, łagodzi zaczerwienienia, pobudza skórę do tworzenia nowej warstwy odżywionego naskórka. Naturalny wosk pszczeli nieoczyszczony z propolisu pozwala na zachowanie wysokiego poziomu nawilżenia i regeneracji skóry oraz odpowiedniego zabezpieczenia przed podrażnieniami a olejki roślinne dodatkowo odżywiają skórę.

Jednym z istotnych składników tego masła do ciała jest zawartość naturalnego wosku pszczelego, który nie został pozbawiony dobroczynnych „zanieczyszczeń” naturalnych tj. propolisu i pyłków kwiatowych. Propolis to nic innego jak mieszanina żywic zbieranych przez pszczoły podczas zapylania kwiatów. Głównych zadaniem naturalnego wosku pszczelego w tym naturalnym kosmetyku jest nawilżenie przesuszonej skóry, delikatne jej natłuszczenie oraz pozostawienie na skórze delikatnego filtru zapobiegającego utracie wody. Dzięki naturalnemu woskowi pszczelemu skóra staje się elastyczna i jędrna. Propolis zawarty w „nieczyszczonym” wosku ma właściwości bakteriobójcze oraz pomaga w gojeniu podrażnień i skaleczeń skóry.

Zawiera:

Oliwę z oliwek – intensywnie nawilża i regeneruje skórę

Olej kokosowy – odżywia skórę i pozostawia na skórze naturalny filtr (F5)

Olejek ze słodkich migdałów – przeciwdziała starzeniu się skóry

Olej awokado – zapobiega wysuszeniu skóry, nawilża i uelastycznia skórę

Masło shea (karite) – odżywia i regeneruje skórę oraz poprawia jej nawilżenie

Masło kakaowe – natłuszcza i nawilża skórę

Olej lniany – leczy podrażnienia skóry, pobudza regenerację skóry

Masło mango – jest naturalnym filtrem przeciw słonecznym, chroni skórę przed przesuszeniem, łagodzi egzemy i przywraca elastyczność skóry

Masło manoi – wygładza skórę, intensywnie wnika w głąb skóry i ją nawilża

Wosk pszczeli – pomaga zatrzymać wilgoć w skórze, ma właściwości tonizujące i regenerujące uszkodzenia skóry

Olejek macadamia – odżywia skórę, rozjaśnia przebarwienia i ujędrnia skórę

Olejek lawendowy – ma właściwości bakteriobójcze i uspakajające

 

Kosmetyk jest zapakowany w szklany ciemny słoiczek o poj. 15 ml lub reko dzbanuszek o poj. 50 ml. Należy pamiętać, żeby nie trzymać słoiczka/reko dzbanuszka na słońcu, bo masło może zjełczeć.

Cena 1 szt. masła do ciała w szklanym słoiczku: 30 zł + koszt dostawy

Cena 1 szt. masła do ciała w reko dzbanuszku: 55 zł + koszt dostawy

 

Przepis na maseczkę na świecącą skórę

- 2 łyżeczki jogurtu

- 2 łyżeczki soku z cytryny

Jogurt wymieszać dokładnie z sokiem z cytryny na jednolitą pastę. Tak przygotowaną papkę należy nałożyć na oczyszczoną skórę (do oczyszczenia skóry wystarczy woda z naturalnym mydłem). Jogurt ma właściwości ściągające a cytryna nie tylko wybiela skórę ale również ściąga i delikatnie ją wysusza. Sok z cytryny działa rozjaśniająco i ściągająco na skórę.

Po ok. 15 min należy skórę przemyć ciepłą (ale nie gorącą) wodą.

Naturalne masło do twarzy (cery trądzikowej)

Polecam stosowanie tego masła do cery trądzikowej. Kompozycja maseł i olejków roślinnych wspiera skórę w walce z trądzikiem oraz ją odżywia i nawilża. Masło shea (karite) i oliwa z oliwek pomaga zregenerować podrażnienia skóry. Olejek z drzewa herbacianego jest niezastąpiony w walce z trądzikiem i dolegliwościami skóry, ma działanie antybakteryjne i wysuszające. Masło kokosowe wspaniale regeneruje skórę i chroni przed warunkami atmosferycznymi (naturalny faktor 5), łagodzi zaczerwienienia, pobudza skórę do tworzenia nowej warstwy odżywionego naskórka. Wosk pszczeli pozwala na zachowanie wysokiego poziomu nawilżenia skóry a olejki roślinne wzmacniają to działanie.

Olejki i masła wchodzące w skład kosmetyku nie zatykają porów i nie ograniczają oddychania skóry.

Jednym z istotnych składników tego masła do ciała jest zawartość naturalnego wosku pszczelego, który nie został pozbawiony dobroczynnych „zanieczyszczeń” naturalnych tj. propolisu i pyłków kwiatowych. Propolis to nic innego jak mieszanina żywic zbieranych przez pszczoły podczas zapylania kwiatów. Głównych zadaniem naturalnego wosku pszczelego w tym naturalnym kosmetyku jest nawilżenie przesuszonej skóry, delikatne jej natłuszczenie oraz pozostawienie na skórze subtelnego filtru zapobiegającego utracie wody. Dzięki naturalnemu woskowi pszczelemu skóra staje się elastyczna i jędrna. Propolis zawarty w „nieczyszczonym” wosku ma właściwości bakteriobójcze oraz pomaga w gojeniu podrażnień i skaleczeń skóry.

Zawiera:

Oliwę z oliwek – intensywnie nawilża i regeneruje skórę

Olej kokosowy – odżywia skórę i pozostawia na skórze naturalny filtr (F5)

Olejek ze słodkich migdałów – przeciwdziała starzeniu się skóry

Olej awokado – zapobiega wysuszeniu skóry, nawilża i uelastycznia skórę

Masło shea (karite) – odżywia i regeneruje skórę oraz poprawia jej nawilżenie

Masło kakaowe – natłuszcza i nawilża skórę

Olej lniany – leczy podrażnienia skóry, pobudza regenerację skóry

Masło mango – jest naturalnym filtrem przeciw słonecznym, chroni skórę przed przesuszeniem, łagodzi egzemy i przywraca elastyczność skóry

Masło manoi – wygładza skórę, intensywnie wnika w głąb skóry i ją nawilża

Wosk pszczeli – pomaga zatrzymać wilgoć w skórze, ma właściwości tonizujące i regenerujące uszkodzenia skóry

 

Kosmetyk jest zapakowany w szklany ciemny słoiczek o poj. 15 ml lub reko dzbanuszek o poj. 10 ml. Należy pamiętać, żeby nie trzymać słoiczka/reko dzbanuszka na słońcu, bo masło może zjełczeć.

Cena 1 szt. masła do twarzy w szklanym słoiczku: 30 zł + koszt dostawy

Cena 1 szt. masła do twarzy w reko dzbanuszku: 45 zł + koszt dostawy

 

Przepis na maseczkę oczyszczającą na trądzik

-2 łyżeczki miodu (najcenniejszy – spadziowy)

-1 łyżeczka zmielonego cynamonu

Miód wymieszać dokładnie z sypkim cynamonem na jednolitą pastę. Tak przygotowaną papkę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i innych miejsc zmienionych przez trądzik (do umycia oczyszczenia skóry wystarczy woda z naturalnym mydłem). Miód ma właściwości nie tylko odżywcze, ale również doskonałe właściwości regenerujące i bakteriobójcze. Cynamon łagodzi stany zapalne skóry, działa rozjaśniająco na nią tym samym przyspiesza gojenie się ranek po trądziku.

Po ok. 25 min należy skórę przemyć ciepłą (ale nie gorącą) wodą.

Naturalne masło do twarzy i dekoltu 

Polecam stosowanie tego masła do twarzy i dekoltu. Kompozycja maseł i olejków roślinnych wpływa na odżywienie i nawilżenie skóry. Masło shea (karite) i oliwa z oliwek pomaga zregenerować podrażnienia skóry. Olejek z pestek dzikiej róży jest niezastąpiony w walce ze zmarszczkami i oznakami starzenia się skóry - zapobiega wiotczeniu skóry, opóźnia efekty jej starzenia się, wpływa na spłycenie zmarszczek. Masło kokosowe: wspaniale regeneruje skórę i chroni ją przed warunkami atmosferycznymi, łagodzi zaczerwienienia, pobudza skórę do tworzenia nowej warstwy odżywionego naskórka. Wosk pszczeli pozwala na zachowanie wysokiego poziomu nawilżenia skóry a olejki roślinne wzmacniają to działanie. Olejki i masła wchodzące w skład kosmetyku nie zatykają porów i nie ograniczają oddychania skóry. Jednym z istotnych składników tego masła do twarzy i dekoltu jest zawartość naturalnego wosku pszczelego, zawierającego dobroczynne „zanieczyszczenia” tj. propolis i pyłki kwiatowe. Propolis to nic innego jak mieszanina żywic zbieranych przez pszczoły podczas zapylania kwiatów. Głównych zadaniem naturalnego wosku pszczelego w tym naturalnym kosmetyku jest nawilżenie przesuszonej skóry, delikatne jej natłuszczenie oraz pozostawienie na skórze delikatnego filtru zapobiegającego utratę wody. Dzięki naturalnemu woskowi pszczelemu skóra staje się elastyczna i jędrna. Propolis zawarty w „nieczyszczonym” wosku ma właściwości bakteriobójcze oraz pomaga w gojeniu podrażnień i skaleczeń skóry.

Zawiera:

Oliwę z oliwek – intensywnie nawilża i regeneruje skórę

Olej kokosowy – odżywia skórę i pozostawia na skórze naturalny filtr (F5)

Olejek ze słodkich migdałów – przeciwdziała starzeniu się skóry

Olej awokado – zapobiega wysuszeniu skóry, nawilża i uelastycznia skórę

Masło shea (karite) – odżywia i regeneruje skórę oraz poprawia jej nawilżenie

Masło kakaowe – natłuszcza i nawilża skórę

Olej lniany – leczy podrażnienia skóry, pobudza regenerację skóry

Masło mango – jest naturalnym filtrem przeciw słonecznym, chroni skórę przed przesuszeniem, łagodzi egzemy i przywraca elastyczność skóry

Masło manoi – wygładza skórę, intensywnie wnika w głąb skóry i ją nawilża

Wosk pszczeli – pomaga zatrzymać wilgoć w skórze, ma właściwości tonizujące i regenerujące uszkodzenia skóry

Olejek macadamia – odżywia skórę, rozjaśnia przebarwienia i ujędrnia skórę

Olejek lawendowy - ma właściwości bakteriobójcze i uspakajające

Gliceryna roślinna – intensywnie nawilża skórę, pomaga zatrzymać wodę w skórze

Olejek z pestek z dzikiej róży - opóźnia efekty starzenia, wpływa na spłycenie zmarszczek

 

Kosmetyk jest zapakowany w szklany ciemny słoiczek o poj. 15 ml lub reko dzbanuszek o poj. 10 ml. Należy pamiętać, żeby nie trzymać słoiczka/reko dzbanuszka na słońcu, bo masło może zjełczeć.

Cena 1 szt. masła do twarzy i dekoltu w szklanym słoiczku: 30 zł + koszt dostawy

Cena 1 szt. masła do twarzy i dekoltu w reko dzbanuszku: 45 zł + koszt dostawy

 

Przepis na maseczkę ujędrniająco - napinającą

-2 łyżeczki miodu (najcenniejszy – spadziowy)

-1 łyżeczka świeżo mielonej kawy (zaparzyć w 2 łyżkach wody)

- 1 łyżka gęstego naturalnego jogurtu

Miód zmieszać dokładnie ze świeżo zmieloną (możliwie najdrobniej) kawą na jednolitą pastę. Tak przygotowaną papkę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy (do oczyszczenia skóry wystarczy woda z naturalnym mydłem). Miód ma właściwości nie tylko odżywcze, ale również doskonałe właściwości regenerujące i bakteriobójcze. Kawa zawiera kofeinę, która działa na skórę pobudzająco i drenująco, to powoduje pobudzenie mikrokrążenia krwi. Powoduje to zmniejszenie oznak zmęczenia (np. pod oczami) a twarz wygląda promiennie i świeżo. Kofeina jako antyoksydant spowalnia przedwczesne starzenie się skóry. Ponadto w ziarnach świeżo zmielonej kawy znajduje się kwas chlorogenowy, który zwalcza wolne rodniki i zapobiega rozkładowi wit. C w skórze i tym samym przyczynia się do wygładzenia zwiotczałej skóry. Jogurt poprawi nawilżenie, zmniejsza obrzęki, delikatnie rozjaśnia skórę oraz łagodzi poparzenia słoneczne.

Po ok. 25 min należy skórę przemyć ciepłą (ale nie gorącą) wodą.

Naturalne masło do ciała z solą magnezową i żywokostem 

Polecam stosowanie tego masła do masażu, zwłaszcza po intensywnym wysiłku fizycznym. Masło zawiera sól magnezową oraz wyciąg olejowy z żywokostu. Ziele żywokostu w średniowiecznej medycynie było stosowane przy leczeniu otarć i stłuczeń, zwichnięciu stawów, leczono nim stany zapalne ścięgien, stosowano przy leczeniu kontuzji rycerskich (sportowych). Ziele żywokostu pomaga w walce z bólami reumatycznymi, bólami kręgosłupa oraz wspiera leczenie osteoporozy.

W składzie masła do ciała z solą magnezową i żywokostem wchodzi ponadto: olej awokado, który jest bogaty w kwasy Omega 3 i Omega 6, witaminę A i witaminę E. Olej kokosowy pozostawia na skórze naturalny filtr. Masło to jest bogate w oleje i inne naturalne składniki (m.in. olej z pestek winogron, gorzką sól magnezową, olejek lawendowy). Kompozycja maseł i olejków roślinnych wpływa na odżywienie i nawilżenie skóry. Masło shea (karite) pomaga zregenerować podrażnienia skóry. Wosk pszczeli pozwala na zachowanie wysokiego poziomu nawilżenia skóry, a olejki roślinne tj. olej lniany wzmacniają to działanie. Olejki i masła wchodzące w skład kosmetyku nie zatykają porów i nie ograniczają oddychania skóry. Jednym z istotnych składników tego masła do ciała z solą magnezową i żywokostem jest zawartość naturalnego wosku pszczelego, zawierającego dobroczynne „zanieczyszczenia” tj. propolis (i pyłki kwiatowe). Propolis to nic innego jak mieszanina żywic zbieranych przez pszczoły podczas zapylania kwiatów. Głównych zadaniem naturalnego wosku pszczelego w tym naturalnym kosmetyku jest nawilżenie przesuszonej skóry, delikatne jej natłuszczenie oraz pozostawienie na skórze delikatnego filtru zapobiegającego utracie wody. Dzięki naturalnemu woskowi pszczelemu skóra staje się elastyczna i jędrna. Propolis zawarty w „nieczyszczonym” wosku ma właściwości bakteriobójcze oraz pomaga w gojeniu podrażnień i otarć skóry.

Zawarty w maśle magnez jest doskonałym pierwiastkiem przynoszącym ulgę obolałym mięśniom po wysiłku fizycznym lub po stresującym dniu. Zastosowanie tego pierwiastka na skórę zmniejsza skurcz mięśni powodujący ból.

Zawiera:

Olej kokosowy – odżywia skórę i pozostawia na skórze naturalny filtr (F5)

Olej awokado – zapobiega wysuszeni skóry, nawilża i uelastycznia ją

Masło shea (karite) – odżywia i regeneruje skórę oraz poprawia jej nawilżenie

Masło kakaowe – natłuszcza i nawilża skórę

Olej z pestek winogron – ma właściwości łagodzące, matujące, regenerujące i odżywcze, poprawia jędrność skóry

Olej lniany – leczy podrażnienia skóry, pobudza regenerację skóry

Wosk pszczeli – pomaga zatrzymać wilgoć w skórze, ma właściwości tonizujące i regenerujące uszkodzenia skóry

Ziele żywokostu – pomaga w leczeniu otarć i stłuczeń, stanów zapalnych ścięgien, łagodzi bóle reumatyczne i bóle kręgosłupa, jest pomocny w leczeniu osteoporozy

Witamina E -  posiada właściwości odżywcze, regenerujące i nawilżająco-natłuszczające

Olejek lawendowy – ma właściwości bakteriobójcze i uspakajające

Sól magnezowa – ma właściwości relaksujące i regenerujące, łagodzi bóle mięśni i stawów

 

Kosmetyk jest zapakowany w szklany ciemny słoiczek o poj. 30 ml lub reko dzbanuszek o poj. 50 ml. Należy pamiętać, żeby nie trzymać słoiczka/reko dzbanuszka na słońcu, bo masło może zjełczeć.

Cena 1 szt. masła z solą magnezową i żywokostem w szklanym słoiczku: 40 zł + koszt dostawy

Cena 1 szt. masła z solą magnezową i żywokostem w reko dzbanuszku: 55 zł + koszt dostawy

 

Przepis na maseczkę oczyszczającą zaskórniki

-1 łyżeczka soku z cytryny

-1 białko jajka

Składniki zmieszać ze sobą dokładnie i tak przygotowaną maskę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy (do oczyszczenia skóry wystarczy woda z naturalnym mydłem).

Po ok. 25 min, gdy wyschnie, należy ściągnąć z twarzy zastygłą maskę.

Media Społecznościowe

zero waste
naturalne kosmetyki
zero waste