NATURALNE MYDEŁKA

Pielęgnacja skóry trądzikowej nastolatków

Zwracamy uwagę na skórę, zwłaszcza po kąpieli…

moje dzieci jak tylko podrosły i przestały używać kosmetyków dla maluchów, zaczęły uskarżać się na swędzenie skóry. Kupowałam drogie kosmetyki w aptece…, ale czy komuś udało się namówić nastolatka na użycie balsamu do ciała? Niestety mnie się nie udało …syn miał stale problemy zwłaszcza ze skórą na rękach… a smarowanie rąk to już w ogóle NIE  TRENDY!!!

Jesienno-zimową porą musiałam zakradać się do śpiącego syna i „na śpiąc” smarować mu dłonie. Co trochę podleczyłam skórę, to zaraz znowu spękania i zaczerwienienia…

Okazuje się, że nie najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry są zwykłe mydła… a zwłaszcza te w płynie.

Produkcja przemysłowa opiera się na zmydlaniu tłuszczów (w tym zwierzęcych) i odciąganiu powstałej w tym procesie glicerynie (która jak wiadomo ma zbawienny wpływ na skórę, a mydła w płynie w większości to pochodne ropy naftowej). Takie mydło co prawda MYJE i tylko MYJE, a do pielęgnacji skóry oferowane są kolejne produkty firm kosmetycznych – balsamy, kremy, które dla długiego swego żywota (średnio 3 lata od pierwszego użycia) przesycone są konserwantami i inną sztucznizną o zachęcającym zapachu.

Te nocne smarowania rąk dzieciom zainspirowały mnie do produkcji naturalnych pielęgnacyjnych MYDEŁEK.

I tak zaczęłam leczyć skórę swoją i domowników kosmetykami naturalnymi, bez chemii, bez konserwantów i bez sztucznych zapachów i barwników.

 

Moja produkcja mydła

Oferowane przeze mnie mydełka wykonane są metodą „na zimno” wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego. Dzięki zastosowanej technice produkcji mydła zachowują dobroczynne właściwości użytych do ich produkcji olejów i maseł roślinnych. Moje mydełka dojrzewają długi czas (od 4 do 8 tygodni), w tym okresie przechodzą proces saponifikacji czyli zmydlania. Jest to reakcja chemiczna zachodząca pomiędzy tłuszczem a ługiem (uzyskiwany dawniej z popiołu drzewnego) w wyniku tej reakcji powstaje mydło pielęgnacyjne (stosunek tłuszczów do ługu jest wyższy i pozostaje frakcja niezmydlona o cechach, które mają składowe oleje roślinne użyte do produkcji poszczególnych mydełek). Im dłużej mydło leżakuje, tym więcej wody z niego odparowuje i jest ono coraz twardsze, delikatniejsze i bardziej wydajne.

Oferowane przeze mnie mydełka nie są dużymi kostkami i często nie mają powtarzalnych cech, w końcu każde z nich robię ręcznie a nie maszynowo.

Lawendowo Budków relaks we własnym domu

Media Społecznościowe