zero waste
kosmetyki ręcznie robione
naturalne kosmetyki
Lawendowo Budków naturalne kosmetyki
kosmetyki naturalne, rzemieślnicze kosmetyki
15 marca 2024

Rzemieślnicze kosmetyki naturalne na Oblężeniu Malborka VII.2023 

Oblężenie Malborka

Największy średniowieczny zamek – Malbork, w dniach 21-23 lipca 2023 zamienił się w tętniące życiem średniowieczne miasto. Ulicami przeszedł średniowieczny korowód a wieczorem 21 i 22 lipca odbyła się widowiskowa bitwa na wałach von Plauena, nawiązująca do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko – litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię. Pod zamkiem obóz rozbili rycerze. Były turnieje rycerskie, pokazy konne (z kaskaderami), przedstawienia teatralne, koncerty, żonglerka flagami…Dla dzieci zbudowano „Gród dziecięcy” z teatrzykami, kuglarzami, warsztatami i zabawami. Podczas wieczornego zwiedzania zamku tzw.  „Rycerskiej Przygody”, można było obejrzeć scenki rodzajowe z epoki np. zobaczyć „na żywo” naradę krzyżacką lub lazaret pełen rannych.

Bardzo ciekawą możliwością zwiedzania zamku, nawet w „domowych pieleszach”, jest audio przewodnik, dzięki któremu można odbyć wycieczkę po twierdzy. Dostępny jest on TUTAJ.

 

Rzemieślnicze kosmetyki naturalne

Na międzymurzu odbył się jarmark rzemiosła. Kowale, kucharze, szewcy, krawcy dzielili się z odwiedzającymi to wydarzenie tajnikami swojego rzemiosła a chętni mogli np. wykuć miecz z damasceńskiej stali rzemieślnicze kosmetyki, kosmetyki naturalneNa naszym kramie LAWENDOWO Budków opowiadaliśmy jak średniowieczna pralka wyglądała, jak dawniej ludzie o higienę dbali, jak ciało swe pielęgnowali, jak kosmetyki średniowieczne powstawały i jakich kosmetyków damy używały. Można było u nas nabyć rzemieślnicze kosmetyki naturalne: mydła, sole do kąpieli, masła do ciała, świece do masażu… - wszystko zero waste. Naszego kramu pilnowała prawdziwa Hrabina z Aroniowej Doliny (FCI) – nasz kochany owczarek podhalański, o którego pobycie podczas Oblężenia Malborka opowiadamy TUTAJ.

Media Społecznościowe

zero waste
naturalne kosmetyki
zero waste