zero waste
kosmetyki ręcznie robione
naturalne kosmetyki
Lawendowo Budków naturalne kosmetyki
kosmetyki naturalne, rekonstrukcje historyczne
12 kwietnia 2024

Kosmetyki naturalne w Liwie VIII.2023

XX Turniej Rycerski na zamku w Liwie

W 60-lecie działalności Muzeum Zbrojowni na zamku w Liwie, 19.VIII.2023 r. odbył się kolejny już Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Anny. W tym malowniczo położonym zamku nad rzeką Liwiec przenieśliśmy się do świata średniowiecza. Były pokazy rycerskie, pokazy ptaków drapieżnych, średniowieczne kramy rzemieślnicze, animacje dla dzieci (rycerski tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzut włócznią, średniowieczna kuchnia, stanowisko heraldyczne, walki na miecze piankowe i podstawy szermierki, płatnerz – oglądanie i przymierzanie elementów zbroi oraz uzbrojenia rycerzy) i wiele innych atrakcji. Przepyszne jadło serwowało Koło Gospodyń Wiejskich z Doliny Liwca. Oprawę muzyczną zapewnił Adam Strug oraz zespół VIATORES.

Turniejowi „patronował” smok - wiwerna - piastowski żmij. Dwunożny, uskrzydlony z czerwonym jęzorem i czerwonymi pazurami. Związany jest z piastami czerskimi, w tym z księciem Januszem I Starszym, inicjatorem budowy zamku w Liwie. Według Jana Długosza prowadził on swoją chorągiew pod Grunwaldem właśnie pod znakiem orła i smoka.

 

Kosmetyki naturalne

Na naszym kramie LAWENDOWO Budków oferowaliśmy naturalne kosmetyki średniowieczne: scruby, peelingi, masła do ciała, mydła, świece do masażu… Można było umyć u nas ręce szarym mydłem potasowym z ługu z popiołu drzewnego i smalcu z gęsi o właściwościach pielęgnujących i łagodzących, które jest idealne do każdego rodzaju skóry. Zwłaszcza najmłodsi byli pod wrażeniem jak z niewielkiej ilości mydła może się zrobić olbrzymia piana rekonstrukcje historyczne, kosmetyki naturalne Kram stał pod lipami i sporo os latało wokół ludzi. Zdarzały się nawet ukąszenia a dzięki średniowiecznym metodom na naszym kramie skutecznie leczyliśmy ukąszonych turystów.

 

Media Społecznościowe

zero waste
naturalne kosmetyki
zero waste